• تلفن مشاوره : 8096 8836 (021)

درباره ثبت دامنه و میزبانی وب

دامنه چیست

دامنه چیست؟

دامنه یا دومین (Domain) نامی است که وب سایت شما در اینترنت با آن شناخته میشود. دامنه از دو بخش اصلی نام و پسوند تشکیل شده است. نام دامنه، لغتی است که شما انتخاب می کنید و پسوند دامنه نیز با توجه به نیاز شما می تواند یکی از صدها پسوند رایج باشد.
پسوندهای زیادی در دنیا وجود دارند که هرکدام برای هدفی خاص بوجود آمده اند. بطور مثال .com برای امور تجاری و .tv برای شبکه های تلویزیونی و .ir برای سایتهای ایرانی مناسب هستند.

چگونه دامنه ملی ثبت کنم؟

برای ثبت دامنه ملی، (.IR و .ایران) ابتدا باید در سایت www.nic.ir ثبت نام کنید. عضویت در این سایت به این دلیل است که شما صاحب و مالک دامنه هستید و ما باید دامنه را در حساب ایرنیک شما ثبت کنیم. پس از ثبت نام در سامانه ایرنیک و دریافت شناسه کاربری، میتوانید در سایت ما دامنه .IR و دامنه .ایران ثبت کنید. همچنین در هنگام ثبت دامنه ملی با قسمتی مواجه خواهید شد که از شما “ایمیل یا شناسه شما در ایرنیک” را درخواست می کند که وارد کردن شناسه ایرنیک در این بخش برای ثبت دامنه الزامی است.

چگونه دامنه بین المللی ثبت کنم؟

ثبت دامنه بین المللی (.com | .net | .org و…) بسیار آسان است. کافی است نام و پسوند دامنه مورد نظر را همانند mysite.com در کادر جستجوی دامنه بنویسید و در صورت در دسترس بودن، اقدام به ثبت دامنه نمایید.

میزبانی وب چیست - هاست چیست

میزبانی وب چیست؟

منظور از میزبانی وب یا هاست چیست؟ بخشی از فضا و منابع یک سرور است که کار نگهداری و میزبانی از فایل های وب سایت شما را بر عهده دارد و آن را به صورت 24 ساعته از طریق اینترنت در دسترس عموم قرار میدهد.
به عبارتی دیگر تمام فایل های وب سایت شما از جمله سیستم مدیریت محتوا، قالب، تصاویر و …. بر روی این فضا (هاست) قرار می گیرد.

چگونه برای وب سایت هاست تهیه کنم؟

هاست با در اختیار گذاشتن فضا و منابع سخت افزاری و نرم افزاری لازم، بستری را فراهم می کند تا وب سایت شما از طریق اینترنت برای عموم مردم دنیا قابل مشاهده باشد. برای تهیه هاست کافی است اقدام به سفارش یکی از پلان های هاستینگ نمایید. هر سرویس هاست نیازمند اتصال به یک دامنه است، پس در اولین مرحله از سفارش، امکان ثبت دامنه، انتقال دامنه و استفاده از دامنه ای که قبلا ثبت کرده اید وجود دارد تا هاست شما بتواند به یک دامنه متصل شود. توجه داشته باشید که گزینه “انتقال دامنه از شرکت دیگر” زمانی بکار برده می شود که شما از قبل یک دامنه در یک شرکت دیگر ثبت کرده و اکنون نیازمند تمدید یکساله آن در پرشیا وب هاست باشید.

30 درصد تخفیف خرید هاست وردپرس | کد تخفیف : PWH-DIS-HOST
+ +